Image
Centrum Urologii
profesjonalnie i rzeczowo

Centrum Medyczne Północna 5 w Lublinie oferuje usługi wysokiej klasy specjalistów urologii. Pacjenci cierpiący na schorzenia urologiczne mogą liczyć na pomoc w zakresie nowoczesnej diagnostyki i leczenia.

profesjonalne

Centrum Urologii

Urologia to gałąź chirurgii zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet, a częściowo również żeńskim układem płciowym. Doświadczeniu lekarza służą swoją profesjonalną wiedzą i umiejętnościami każdemu pacjentowi.

Image
Dr n. med. Adam Marcheluk
Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny uzyskując dyplom lekarza oraz Nagrodę Rektora za działalność naukową w 1999 roku. Staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie w 2000 roku. Podnosi swoje kwalifikacje na codzięń pracując z pacjentami zarówno w jednostakch państwowych jak i prywatnych.
Image

Specjalista urologii

Doskonaliłem się teoretycznie i praktycznie w Polsce i za granicą. Dwukrotnie byłem stypendystą Amerykańsko-Austriackiej Fundacji (AAF) uczestnicząc w szkoleniach The Open Medical Institute. Uczestniczyłem w wielu sympozjach i kongresach krajowych i zagranicznych prezentując tam swoje prace naukowe i zdobywając nagrody, jednocześnie pracując zawodowo jako aktywny zabiegowo urolog. Opublikowałem ponad trzydzieści prac naukowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. W 2005 roku obroniłem pracę dyplomową kończącą studia na kierunku Master of Business and Administration, uzyskując tytuł MBA. W 2008 roku obroniłem pracę doktorską z zakresu urologii rekonstrukcyjnej dotyczącą leczenia długich zwężeń cewki moczowej u mężczyzn. W 2010 roku zdobyłem tytuł specjalisty urologa FEBU, na zasadach europejskich obowiązujących w Polsce.

Od 2004 roku zajmuję się prowadzeniem badań klinicznych umożliwiających pacjentom dostęp do preparatów jeszcze niedostępnych w standardowym leczeniu. Od 2012 roku prowadzę programy kliniczne jako główny badacz. W 2018 oraz w 2020 roku zostałem wybrany koordynatorem krajowym w dwóch programach klinicznych w Polsce.

Od 2001 roku pracuję Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach, gdzie realizuję się zabiegowo. Wykonuję pełny zakres operacji urologicznych. Rocznie, od lat wykonuję średnio około 300 operacji szpitalnych w znieczuleniu. Z zakresu małoinwazyjnej urologii endoskopowej przeprowadzam operacje przezcewkowej elektroresekcji prostaty resektoskopem bipolarnym (TURPis) i monopolarnym (TURP), przezcewkowe enukleacje prostaty (TUEP) również w przypadkach dużych gruczołów krokowych o objętościach powyżej 150cm3, co umożliwia pacjentom szybki powrót do codziennej sprawności, minimalizuje powikłania, ogranicza krwawienie oraz nie wymaga poddawania się operacji otwartej. Przeprowadzam również operacje prostaty i szyi pęcherza moczowego oszczędzające wytrysk nasienia, istotne dla pacjentów, którym zależy na uniknięciu wstecznego wytrysku nasienia będącego najczęstszą konsekwencją operacji prostaty. Wykonuję operacje onkologiczne przezcewkowego wycięcia nowotworów pęcherza moczowego (TURPis) w świetle białym oraz w świetle niebieskim w jednym bloku “en bloc” bez rozkawałkowania guza, co zmniejsza krwawienie i pozwala na zachowanie dokładności i czystości onkologicznej. Rozkruszam laserem i usuwam kamienie moczowe w nerkach, moczowodach i pęcherzu moczowym w operacjach PCNL (przezskórna nefrolitotrypsja), URSL (przezcewkowe usunięcie kamienia z moczowodu ureterorensokopem sztywnym), RIRS/FURS (przezcewkowe usunięcie kamienia z moczowodu i nerki ureteroskopem giętkim).
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem nietrzymania moczu u kobiet interpretując wyniki kompleksowego badania urodynamicznego oraz przeprowadzam operacje małoinwazyjne założenia taśmy pod cewkę moczową w leczeniu nietrzymania moczu (TOT, TVT, IVS).

Przeprowadzam rekonstrukcje zwężeń cewki moczowej u mężczyzn z zastosowaniem przeszczepów z błony śluzowej z policzka, z uszypułowanym płatem skóry prącia/napletka oraz rekonstrukcje typu “koniec do końca”. Pacjenci, który preferują nieoperacyjne postępowanie mogą liczyć na regularne kalibrację/rozszerzanie cewki moczowej bez konieczności hospitalizacji, znieczulania, rozcinania cewki moczowej w klasycznej operacji uretrotomii optycznej wewnętrznej (UOW).
W praktyce ambulatoryjnej udzielam porad, wykonuję badania USG układu moczowego, USG jamy brzusznej, USG jąder z diagnostyką dopplerowską, uroflowmetrie. W znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji wykonuję plastykę napletka, obrzezanie w sposób estetyczny, niecałkowite obrzezanie, plastykę/przecięcie krótkiego wędzidełka, wycinanie kłykcin kończystych, biopsje prostaty w diagnostyce raka prostaty, kalibracje cewki moczowej, uretroskopie, cystoskopie.

Urologia jest moją pasją, którą realizuję na co dzień.

Dr n. med. Adam Marcheluk

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w naszym Centrum Medycznym.

Bez kolejek,
bez czekania
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Meycznym Północna 5.

Zapraszamy do kotnaktu