Image

Centrum Kariologii

Nowocześnie i skutecznie

ECHO serca, holter EKG, holter ciśnieniowy

Naszym pacjentom oferujemy diagnostykę kardiologiczną oraz sercowo-naczyniową według najnowszych standardów postępowania. Zaawansowany sprzęt diagnostyczny oraz doświadczeni kardiolodzy pomogą Państwu w diagnostyce i leczeniu rożnych jednostek chorobowych.

Centrum

Kardiologii

Kardiologia to specjalizacja zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Wykonuje on badania np. ECHO serca, holter EKG, holter ciśnieniowy, interpretuje EKG oraz wyniki badań laboratoryjnych. Kompleksowość wykonywanych badań w Centrum Medycznym Północna 5 pozwala pacjentowi na dokonanie praktycznie całej diagnostyki w jednym miejscu.

Dlaczego wizyta u kardiologa jest taka ważna?
Wg WHO choroby sercowo-naczyniowe stanowią najważniejszą i najistotniejszą przyczynę przedwczesnej śmierci.

Kiedy należy zwrócić się do kardiologa o pomoc?
Uczucie ucisku w klatce piersiowej, kołatania serca, uderzenia ciśnienia do głowy, obrzęki twarzy i kończyn, duszność, omdlenia i zasłabnięcia. Nasi specjaliści w sposób kompleksowy zajmą się diagnostyką i leczeniem.

Kardiologia i ECHO serca

Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

Tytuł naukowy doktora uzyskała w 2015 r. Absolwentka prestiżowego stypendium Fundacji AAF (American- Austrian Foundation) gdzie szkoliła się pod okiem profesorów kardiologii z prestiżowego Uniwersytetu Weill Cornell (Nowy Jork, USA).

Nieustannie podnosi swoje kompetencje na licznych kursach i praktykach. Ceniona za holistyczne podejście do pacjenta oraz wyjątkową biegłość i wnikliwość przy wykonywaniu badań ECHO serca.

Dr Aneta Skrzek-Montewka

Nazwa badaniaCenna
Holter ciśnieniowy150 zł
Holter EKG 48h200 zł
Holter EKG 72h250 zł
Holter EKG 24h150 zł
ECHO serca250 zł
Porada lekarska300 zł
Teleporada300 zł
Image
Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka
Specjalista kardiolog. Praktykę zawodową zdobyła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Zdobywała kompetencje w pracy w poradniach państwowych i prywatnych. Ukończyła liczne kursy echokardiograficzne.
Image
Image

Nie rezygnuj z pasji

Osiągnij kontrolę nad swoim życiem

#01. Usuń ograniczenia zdrowotne

Nie czekaj, aż Twoje serce samo da ci znać, że trzeba o nie właściwie dbać, bo może być wtedy za późno. Regularnie poddawaj się kontrolom lekarskim, by w porę wykryć schorzenia.

#02. Postaw na komfort życia

Stosuj się do zaleceń zdrowotnych dla osób w dojrzałym i podeszłym wieku, mających na celu profilaktykę chorób serca, a długo będziesz cieszyć się zdrowiem i komfortem życia.
Najczęściej zadawane pytania

przez naszych pacjentów

Jakie są bezwzględne wskazania do poddania się badaniom kariologicznym?
Ból w klatce piersiowej w postaci pieczenia, ucisku, dławienia lub zwykłego dyskomfortu, promieniujący do lewj kończyny górnej, żuchwy/głowy i/lub pleców. Dodatkowe niepokojące objawy to zaburzenia rytmu serca, omdlenia, duszności, osłabienie organizmu, zawroty głowy. Ozdrowieńcy po przebytej infekcji wirusowej COVID-19 często odczuwają osłabienie mogące wymagać pogłębionej diagnostyki kardiologicznej.

Jak zapewnić właściwą profilaktykę chorób układu krążenia w dojrzałym i podeszłym wieku?
Należy co najmniej trzy razy w tygodniu ruszać się przez 30 minut, czyli doprowadzić tętno do co najmniej 130 uderzeń na minutę. Zalecane są miarowe ćwiczenia jak nordic walking, pływanie. Należy przyjmować co najmniej 2 litry wody dziennie oraz pamiętać o zbilansowanej diecie. Przy otyłości zalecona jest redukcja masy ciała. Redukcja stresu oraz dbanie o higienę snu- także pomoże utrzymać serce w dobrej kondycji.

Jak należy się przygotować do badania EKG?
Należy pamiętać, że alkohol i nikotyna powodują przyspieszenie akcji serca. Przed badaniem należy zrezygnować z używek.

Jak należy się przygotować do badania holter?
Do badanie holter nie należy się szczególnie przygotowywać.

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Image

Witaj w Centrum Medycznym Północna 5