Image
Centrum Kariologii
Nowocześnie i skutecznie
Naszym pacjentom oferujemy diagnostykę kardiologiczną oraz sercowo-naczyniową według najnowszych standardów postępowania. Zaawansowany sprzęt diagnostyczny oraz doświadczeni kardiolodzy pomogą Państwu w diagnostyce i leczeniu rożnych jednostek chorobowych.

Centrum

Kardiologii

Kardiologia to specjalizacja zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Wykonuje on badania np. ECHO serca, interpretuje EKG oraz wyniki badań laboratoryjnych. Kompleksowość wykonywanych badań w Centrum Medycznym Północna 5 pozwala pacjentowi na dokonanie praktycznie całej diagnostyki w jednym miejscu. Kardiolog zajmuje się także wadami serca. Najprościej można je podzielić na wrodzone i nabyte.

Dlaczego wizyta u kardiologa jest taka ważna?
Wg WHO choroby sercowo-naczyniowe stanowią najważniejszą i najistotniejszą przyczynę przedwczesnej śmierci.

Kiedy należy zwrócić się do kardiologa o pomoc?
Uczucie ucisku w klatce piersiowej, kołatania serca, uderzenia ciśnienia do głowy, obrzęki twarzy i kończyn, duszność, omdlenia i zasłabnięcia. Nasi specjaliści w sposób kompleksowy zajmą się diagnostyką i leczeniem.

Image
oferta kardiologia icon3
Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka
Specjalista kardiolog. Praktykę zawodową zdobyła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Zdobywała kompetencje w pracy w poradniach państwowych i prywatnych. Ukończyła liczne kursy echokardiograficzne.
Image

Kardiologia

Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

Tytuł naukowy doktora uzyskała w 2015 r. Absolwentka prestiżowego stypendium Fundacji AAF (American- Austrian Foundation) gdzie szkoliła się pod okiem profesorów kardiologii z prestiżowego Uniwersytetu Weill Cornell (Nowy Jork, USA).

Nieustannie podnosi swoje kompetencje na licznych kursach i praktykach. Ceniona za holistyczne podejście do pacjenta oraz wyjątkową biegłość i wnikliwość przy wykonywaniu badań ECHO serca.

Image
Image

Nie rezygnuj z pasji

Osiągnij kontrolę nad swoim życiem

#01. Usuń ograniczenia zdrowotne

Nie czekaj, aż Twoje serce samo da ci znać, że trzeba o nie właściwie dbać, bo może być wtedy za późno. Regularnie poddawaj się kontrolom lekarskim, by w porę wykryć schorzenia.

#02. Postaw na komfort życia

Stosuj się do zaleceń zdrowotnych dla osób w dojrzałym i podeszłym wieku, mających na celu profilaktykę chorób serca, a długo będziesz cieszyć się zdrowiem i komfortem życia.
Najczęściej zadawane pytania

przez naszych pacjentów

Jakie są bezwzględne wskazania do poddania się badaniom kariologicznym?
Odczuwanie bólu w klatce piersiowej w postaci pieczenia, ucisku, dławienia lub zwykłego dyskomfortu, szczególnie gdy jest zlokalizowany za mostkiem lub promieniuje do kończyn górnych oraz pleców. Dodatkowe niepokojące objawy to zaburzenia rytmu serca, omdlenia, duszności, mocne osłabienie organizmu.

Jak zapewnić właściwą profilaktykę chorób układu krążenia w dojrzałym i podeszłym wieku?
Należy co najmniej trzy razy w tygodniu ruszać się przez 30 minut, czyli doprowadzić tętno do co najmniej 130 uderzeń na minutę. Zalecane są miarowe ćwiczenia jak nordic walking, pływanie. Trzeba pić o najmniej 2 litry wody dziennie oraz pamiętać o zbilansowanej diecie. W przypadku nadwagi zalecane jest schudnięcie, gdyż zbędne kilogramy wymuszają wytężoną pracę mięśnia serca. Po konsultacji z lekarzem można stosować suplementację witamin i składników mineralnych usprawniających pracę serca.

Jak należy się przygotować do badania EKG?
Dzień przed nie należy spożywać alkoholu i poddawać się intensywnemu wysiłkowi, a godzinę przed badaniem nie wolno palić papierosów i pić napojów z kofeiną, bo może to wpłynąć na miarodajność wyników. Jeśli zaraz przed badaniem doszło do przyspieszenia tętna na skutek np. wchodzenia po schodach, najpierw trzeba chwilę odpocząć i uspokoić oddech.

Jak należy się przygotować do badania holter?
Do badanie holter nie należy się szczególnie przygotowywać. Jedynie warto pamiętać, by nie smarować klatki piersiowej olejkami, bo musi ona być czysta, by przymocowały się do niej elektrody.

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
icon home2
Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w naszym Centrum Medycznym. Sprawdź stan Twojego mięśnia sercowego oraz tętnic, poddaj się nieinwazyjnym badaniom kardiologicznym, zdobądź zalecenia zdrowotne niezbędne do właściwej profilaktyki chorób układu krążenia, a w razie konieczności ustal proces leczenia wykrytych schorzeń.
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Meycznym Północna 5. Zapraszamy do kotnaktu.
©2021 Centrum Medyczne Północna 5. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.