Image

Centrum Urologii

profesjonalnie i rzeczowo

Centrum Medyczne Północna 5 w Lublinie oferuje usługi wysokiej klasy specjalistów urologii. Pacjenci cierpiący na schorzenia urologiczne mogą liczyć na pomoc w zakresie nowoczesnej diagnostyki i leczenia.

profesjonalne

Centrum Urologii

Urologia to gałąź chirurgii zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet, a częściowo również żeńskim układem płciowym. Doświadczeniu lekarza służą swoją profesjonalną wiedzą i umiejętnościami każdemu pacjentowi.

Specjalista urologii

Doskonaliłem się teoretycznie i praktycznie w Polsce i za granicą. Dwukrotnie byłem stypendystą Amerykańsko-Austriackiej Fundacji (AAF) uczestnicząc w szkoleniach The Open Medical Institute. Uczestniczyłem w wielu sympozjach i kongresach krajowych i zagranicznych prezentując tam swoje prace naukowe i zdobywając nagrody, jednocześnie pracując zawodowo jako aktywny zabiegowo urolog. Opublikowałem ponad trzydzieści prac naukowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. W 2005 roku obroniłem pracę dyplomową kończącą studia na kierunku Master of Business and Administration, uzyskując tytuł MBA. W 2008 roku obroniłem pracę doktorską z zakresu urologii rekonstrukcyjnej dotyczącą leczenia długich zwężeń cewki moczowej u mężczyzn. W 2010 roku zdobyłem tytuł specjalisty urologa FEBU, na zasadach europejskich obowiązujących w Polsce.

Od 2004 roku zajmuję się prowadzeniem badań klinicznych umożliwiających pacjentom dostęp do preparatów jeszcze niedostępnych w standardowym leczeniu. Od 2012 roku prowadzę programy kliniczne jako główny badacz. W 2018 oraz w 2020 roku zostałem wybrany koordynatorem krajowym w dwóch programach klinicznych w Polsce.

Od 2001 roku pracuję Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach, gdzie realizuję się zabiegowo. Wykonuję pełny zakres operacji urologicznych. Rocznie, od lat wykonuję średnio około 300 operacji szpitalnych w znieczuleniu. Z zakresu małoinwazyjnej urologii endoskopowej przeprowadzam operacje przezcewkowej elektroresekcji prostaty resektoskopem bipolarnym (TURPis) i monopolarnym (TURP), przezcewkowe enukleacje prostaty (TUEP) również w przypadkach dużych gruczołów krokowych o objętościach powyżej 150cm3, co umożliwia pacjentom szybki powrót do codziennej sprawności, minimalizuje powikłania, ogranicza krwawienie oraz nie wymaga poddawania się operacji otwartej. Przeprowadzam również operacje prostaty i szyi pęcherza moczowego oszczędzające wytrysk nasienia, istotne dla pacjentów, którym zależy na uniknięciu wstecznego wytrysku nasienia będącego najczęstszą konsekwencją operacji prostaty. Wykonuję operacje onkologiczne przezcewkowego wycięcia nowotworów pęcherza moczowego (TURPis) w świetle białym oraz w świetle niebieskim w jednym bloku “en bloc” bez rozkawałkowania guza, co zmniejsza krwawienie i pozwala na zachowanie dokładności i czystości onkologicznej. Rozkruszam laserem i usuwam kamienie moczowe w nerkach, moczowodach i pęcherzu moczowym w operacjach PCNL (przezskórna nefrolitotrypsja), URSL (przezcewkowe usunięcie kamienia z moczowodu ureterorensokopem sztywnym), RIRS/FURS (przezcewkowe usunięcie kamienia z moczowodu i nerki ureteroskopem giętkim).
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem nietrzymania moczu u kobiet interpretując wyniki kompleksowego badania urodynamicznego oraz przeprowadzam operacje małoinwazyjne założenia taśmy pod cewkę moczową w leczeniu nietrzymania moczu (TOT, TVT, IVS).

Przeprowadzam rekonstrukcje zwężeń cewki moczowej u mężczyzn z zastosowaniem przeszczepów z błony śluzowej z policzka, z uszypułowanym płatem skóry prącia/napletka oraz rekonstrukcje typu “koniec do końca”. Pacjenci, który preferują nieoperacyjne postępowanie mogą liczyć na regularne kalibrację/rozszerzanie cewki moczowej bez konieczności hospitalizacji, znieczulania, rozcinania cewki moczowej w klasycznej operacji uretrotomii optycznej wewnętrznej (UOW).
W praktyce ambulatoryjnej udzielam porad, wykonuję badania USG układu moczowego, USG jamy brzusznej, USG jąder z diagnostyką dopplerowską, uroflowmetrie. W znieczuleniu miejscowym, bez konieczności hospitalizacji wykonuję plastykę napletka, obrzezanie w sposób estetyczny, niecałkowite obrzezanie, plastykę/przecięcie krótkiego wędzidełka, wycinanie kłykcin kończystych, biopsje prostaty w diagnostyce raka prostaty, kalibracje cewki moczowej, uretroskopie, cystoskopie.

Urologia jest moją pasją, którą realizuję na co dzień.

Dr n. med. Adam Marcheluk (ceny za zabiegi chirurgiczne są orientacyjne)

Nazwa badaniaCenna
USG urologiczne200 zł
Teleporada200 zł
Porada lekarska250 zł
Nacięcie napletka z plastyką wędzidełka2200 zł
Obrzezanie2200 zł
Plastyka napletka900 zł
Stulejka- grzbietowe nacięcie napletka1300 zł
Stulejka- obrzezanie z plastyką2200 zł
Stulejka- plastyka bez obrzezania, m. Schoffler z plastyką napletka2000 zł
Image
Dr n. med. Adam Marcheluk
Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny uzyskując dyplom lekarza oraz Nagrodę Rektora za działalność naukową w 1999 roku. Staż podyplomowy odbył w Centralnym Szpitalu Klinicznym Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie w 2000 roku. Podnosi swoje kwalifikacje na codzięń pracując z pacjentami zarówno w jednostakch państwowych jak i prywatnych.

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Image

Witaj w Centrum Medycznym Północna 5