Image

Reumatologia

niwelujemy dolegliwości

Centrum Medyczne Północna 5 w Lublinie oferuje usługi wysokiej klasy specjalistów reumatologii. Pacjenci cierpiący na schorzenia reumatologiczne mogą liczyć na pomoc w zakresie nowoczesnej diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.

profesjonalne

Centrum Reumatologii

Reumatologia to dziedzina medycyny skupiająca się na leczeniu, diagnostyce i profilaktyce reumatoidalnych schorzeń stawów, kości oraz chorób zapalnych tkanki łącznej. Pomoc specjalisty reumatologa jest niezbędna przy nawracających dolegliwościach bólowych stawów, kości i mięśni, zwłaszcza, gdy towarzyszą im dodatkowe objawy jak gorączka, obrzęki, zaczerwienienia, guzki. Przypadłości reumatologiczne nie dotykają jedynie osób starszych, ale także młodych, a w każdym wieku zalecana jest profilaktyka chorób stawów i kości.Badanie USG jest wykonywane u pacjentów reumatologicznych w celu diagnostyki zmian zapalnych stawów, kaletek, pochewek ścięgnistych i ścięgien. Ultrasonografia ma również zastosowanie w diagnostyce neuropatii obwodowych, takich jak zespół cieśni kanału nadgarstka. W chorobach zapalnych stawów USG pozwala na dokładne monitorowanie przebiegu choroby oraz skuteczności leczenia. W naszym Centrum Medycznym Północna 5  badania obrazowe wykonuje wysokiej klasy specjalistka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z bogatym doświadczeniem, która z pasją i troską zajmuje się każdym pacjentem. Dzięki ciągłemu poszerzaniu wiedzy w zakresie ultrasonografii narządu ruchu oraz diagnostyki chorób reumatologicznych, specjaliści z CM5 są na bieżąco z innowacyjnymi metodami leczenia i dostępnymi formami rehabilitacji, a także potrafią odpowiednio zinterpretować wyniki badania ultrasonografii narządów ruchu.

W naszym Centrum Medycznym Północna 5 w Lublinie wykonywane są punkcje (ewakuacja zbiornika płynowego),  podawane leki do zmienionych chorobowo stawów i innych struktur okołostawowych w warunkach ambulatoryjnych, co niejednokrotnie skutecznie ogranicza dolegliwości bólowe pacjentów z przewlekłymi schorzeniami reumatologicznymi i umożliwia im normalne funkcjonowanie. W razie konieczności pacjent kierowany jest do jednostki szpitalnej najwyższym stopniu referencyjności.

Reumatolog

Dr Anna Górak-Ficek

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Specjalista reumatolog. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej SPSK nr 4 w Lublinie, poradniach przyszpitalnych oraz jednostkach prywatnych.
Zdobyła liczne certyfikaty uczestnictwa w kursach z zakresu kapilaroskopii, rezonansu magnetycznego (diagnostyka obrazowa stawów krzyżowo-biodrowych w spondyloartropatii) i ultrasonografii narządu ruchu. Swoją pracę naukową związała z jedną z najczęstszych chorób autoimmunologicznych w reumatologii – zespołem Sjögrena. Jest m.in. współautorem książki pod redakcją pani Prof. Marii Majdan pt. „Zespół Sjögrena”, wydaną przez PZWL w 2020 roku.

Dr Górak stale poszerza wiedzę z zakresu ultrasonografii narządu ruchu, które to badania wykonuje w toku diagnostyki chorób zapalnych stawów podczas swojej codziennej pracy w naszym Centrum Medycznym w Lublinie. Służy także profesjonalną poradą przy schorzeniach reumatologicznych.

Dr Anna Górak-Ficek

Nazwa badaniaCenna
Teleporada250 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG stawu barkowego z opisem450 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG stawu łokciowego z opisem450 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG stawu nadgarstkowego z opisem450 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG drobnych stawów dłoni z opisem450 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG stawu kolanowego z opisem450 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG stawu skokowego z opisem450 zł
Konsultacja reumatologiczna z USG stawów śródstopia/drobnych stawów stopy z opisem450 zł
Iniekcja pod kontrolą USG350 zł
Punkcja stawu pod kontrolą USG350 zł
Konsultacja reumatologiczna250 zł
Image
Dr Anna Górak-Ficek
Specjalista reumatolog. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej SPSK nr 4 w Lublinie oraz jednostkach prywatnych. Współautor licznych publikacji naukowych. Ceniona przez pacjentów za wiedzę, biegłość w USG i empatię.

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Image

Witaj w Centrum Medycznym Północna 5