Image

Radiologia Lublin- Centrum Medyczne Północna 5

Radiologia - bezpiecznie we współpracy z lekarzami innych specjalizacji.

Centrum Radiologii w CM5 oferuje pacjentom szeroki zakres usług fizjoterapeutyczno-rehabilitacyjnych. Doświadczeni specjaliści zadbają o Twoj szybki powrót do zdrowia. Współpraca z lekarzami dopełnia całości obrazu zaangażowania i profesjonalizmu naszego zespołu.

Radiologia Lublin

CENTRUM RADIOLOGII

Radiologia jest to dziedzina medycyny oraz samodzielna specjalizacja lekarska zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego (tradycyjna rentgenografia, tomografia komputerowa, angiografia), pola magnetycznego – tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego oraz ultradźwięków (ultrasonografia)
Diagnostyka za pomocą obrazowania radiologicznego jest podstawową formą diagnozowania w dzisiejszych czasach. Wykorzystywana jest w każdym etapie leczenia chorego – od rozpoznania samej choroby, poprzez postępy w czasie leczenia, aż po wykrywanie powikłań.

Dr Marcin Iwański

Nazwa badaniaCena
Doppler dwóch kończyn (1 układ - żylny lub tętniczy)250 zł
Doppler dwóch kończyn (2 układy - żylny i tętniczy)400 zł
Doppler jednej kończyny (2 układy - żylny i tętniczy)250 zł
Doppler tętnic biodrowych i aorty250 zł
Doppler tętnic nerkowych250 zł
Doppler tętnic szyjnych i kręgowych250 zł
Doppler wątroby i naczyń wrotnych250 zł
USG gruczołu krokowego200 zł
USG jądra200 zł
USG jamy brzusznej200 zł
USG piersi200 zł
USG ślinianek200 zł
USG szyi (tarczyca, ślinianki, węzły chłonne)350 zł
USG tarczycy200 zł
USG tkanki podskórnej (tłuszczowej, włókniaki)200 zł
USG układu moczowego200 zł
USG węzłów chłonnych200 zł
Image

Dr Marcin Iwański- Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w wielu uznanych placówkach medycznych: 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, Kliniki Chirurgii onkologicznej SPSK1, Szpitalu Kolejowym w Lublinie/Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie oraz Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii SPSK4.

Umiejętności podnoszę systematycznie na różnych szkoleniach i kursach (w szkołach polskich i zagranicznych takich jak ESMIT, OSSEUM, CEDUS, Roztoczańska Szkoła USG, Wielkopolska Szkoła Radiologii) jak i każdego dnia w poszczególnych placówkach w których obecnie praktykuję.

Radiologia Lublin

Przygotowanie do badania

USG jamy brzusznej
• powstrzymania się od posiłków oraz przyjmowania płynów za wyjątkiem nie gazowanej wody przez 4-5 godzin przed badaniem.
zachowania wypełnionego pęcherza moczowego
• powstrzymania się w dniu badania od palenia papierosów.
• unikania spożywania wzdymających potraw oraz picia gazowanych napojów w dniu poprzedzającym badanie i w dniu badania.
• u osób z tendencją do wzdęć zaleca się w dniu poprzedzającym badanie zastosowanie preparatu Espumisan

Badanie pozwala na ocenę tzw. narządów miąższowych: wątroby z pęcherzykiem żółciowym i drogami żółciowymi, śledziony, trzustki , nerek, dużych naczyń jamy brzusznej. Ocena pęcherza moczowego (oraz prostaty u mężczyzn) jest możliwa pod warunkiem dostatecznego jego wypełnienia. Badanie ma ograniczoną wartość w diagnostyce przewodu pokarmowego (żołądka, jelita cienkiego i grubego oraz wyrostka robaczkowego) - ocena tych narządów wymaga najczęściej zastosowania innych technik obrazowych.

USG piersi
to niebolesne badanie USG: może być stosowane w diagnostyce sutka zarówno jako podstawowa metoda diagnostyczna lub jako metoda uzupełniająca do badania mammografii. USG sutków wykonuje się również u mężczyzn . Badanie nie wymaga przygotowania. Zalecane wykonanie badania w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego. Jest ono również dostępną, bezpieczną metoda diagnostyczną u pań z wszczepionymi implantami piersi pozwalającą na ocenę tkanek gruczołu piersiowego, mięśni piersiowych i implantów.

USG narządów powierzchownych, tkanek miękkich, tarczycy, ślinianek i węzłów chłonnych, wszystkie badania dopplerowskie
nie wymagają przygotowania, poza dopplerem tętnic nerkowych, do którego przygotowanie się jest bezwzględnie wymagane jak w USG jamy brzusznej.

Okolica naszego prywatnego gabinetu ginekologicznego w LublinieJest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie

Centrum Medyczne - Ginekologii znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!

 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli

Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia u Ginekologa w Lublinie w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.

 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w Centrum Medycznym Północna 5.

Bez kolejek,
bez czekania
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Medycznym Północna 5.

Zapraszamy do kontaktu