Image

Radiologia Lublin- Centrum Medyczne Północna 5

Radiologia - bezpiecznie we współpracy z lekarzami innych specjalizacji.

Centrum Radiologii w CM5 oferuje pacjentom szeroki zakres usług fizjoterapeutyczno-rehabilitacyjnych. Doświadczeni specjaliści zadbają o Twoj szybki powrót do zdrowia. Współpraca z lekarzami dopełnia całości obrazu zaangażowania i profesjonalizmu naszego zespołu.

Radiologia Lublin

CENTRUM RADIOLOGII

Radiologia jest to dziedzina medycyny oraz samodzielna specjalizacja lekarska zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego (tradycyjna rentgenografia, tomografia komputerowa, angiografia), pola magnetycznego – tomografia magnetycznego rezonansu jądrowego oraz ultradźwięków (ultrasonografia)
Diagnostyka za pomocą obrazowania radiologicznego jest podstawową formą diagnozowania w dzisiejszych czasach. Wykorzystywana jest w każdym etapie leczenia chorego – od rozpoznania samej choroby, poprzez postępy w czasie leczenia, aż po wykrywanie powikłań.

Dr Marcin Iwański

Nazwa badaniaCenna
Porada lekarska180 zł
Teleporada180 zł
Założenie wkładki IUD500 zł
Usunięcie wkładki IUD350 zł
Image

Dr Marcin Iwański- Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w wielu uznanych placówkach medycznych: 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, Kliniki Chirurgii onkologicznej SPSK1, Szpitalu Kolejowym w Lublinie/Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie oraz Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii SPSK4.

Umiejętności podnoszę systematycznie na różnych szkoleniach i kursach (w szkołach polskich i zagranicznych takich jak ESMIT, OSSEUM, CEDUS, Roztoczańska Szkoła USG, Wielkopolska Szkoła Radiologii) jak i każdego dnia w poszczególnych placówkach w których obecnie praktykuję.

Radiologia Lublin

Przygotowanie do badania

USG jamy brzusznej
• powstrzymania się od posiłków oraz przyjmowania płynów za wyjątkiem nie gazowanej wody przez 4-5 godzin przed badaniem.
zachowania wypełnionego pęcherza moczowego
• powstrzymania się w dniu badania od palenia papierosów.
• unikania spożywania wzdymających potraw oraz picia gazowanych napojów w dniu poprzedzającym badanie i w dniu badania.
• u osób z tendencją do wzdęć zaleca się w dniu poprzedzającym badanie zastosowanie preparatu Espumisan

Badanie pozwala na ocenę tzw. narządów miąższowych: wątroby z pęcherzykiem żółciowym i drogami żółciowymi, śledziony, trzustki , nerek, dużych naczyń jamy brzusznej. Ocena pęcherza moczowego (oraz prostaty u mężczyzn) jest możliwa pod warunkiem dostatecznego jego wypełnienia. Badanie ma ograniczoną wartość w diagnostyce przewodu pokarmowego (żołądka, jelita cienkiego i grubego oraz wyrostka robaczkowego) - ocena tych narządów wymaga najczęściej zastosowania innych technik obrazowych.

USG piersi
to niebolesne badanie USG: może być stosowane w diagnostyce sutka zarówno jako podstawowa metoda diagnostyczna lub jako metoda uzupełniająca do badania mammografii. USG sutków wykonuje się również u mężczyzn . Badanie nie wymaga przygotowania. Zalecane wykonanie badania w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego. Jest ono również dostępną, bezpieczną metoda diagnostyczną u pań z wszczepionymi implantami piersi pozwalającą na ocenę tkanek gruczołu piersiowego, mięśni piersiowych i implantów.

USG narządów powierzchownych, tkanek miękkich, tarczycy, ślinianek i węzłów chłonnych, wszystkie badania dopplerowskie
nie wymagają przygotowania, poza dopplerem tętnic nerkowych, do którego przygotowanie się jest bezwzględnie wymagane jak w USG jamy brzusznej.

Okolica naszego prywatnego gabinetu ginekologicznego w LublinieJest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie

Centrum Medyczne - Ginekologii znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!

 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli

Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia u Ginekologa w Lublinie w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.

 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Image

Witaj w Centrum Medycznym Północna 5