Image

USG Ginekologiczne- Centrum Medyczne Północna 5

 

Zaleca się, aby USG ginekologiczne w Lublinie wykonywać profilaktycznie co dwa lata, gdyż badanie to daje wyraźny sygnał dla lekarza, że należy rozszerzyć diagnostykę, która da szansę wykryć niepokojące zmiany nowotworowe i w porę zastosować leczenie narządów rodnych kobiety. Ginekologiczne USG stosuje się także w monitoringu cyklu kobiety w przypadku starań o ciążę, jej potwierdzenia oraz sprawdzania, czy przebiega ona prawidłowo.

Jak przygotować się do badania ginekologicznego USG w Centrum Medyczne Północna 5 Lublin

Badanie przeprowadza się podczas wizyty w naszym gabinecie ginekologicznym bez względu na porę dnia, a także cyklu kobiety. Choć zaleca się, aby nie wykonywać USG ginekologicznego w Lublinie w czasie krwawienia, zdarza się, że lekarz w tym czasie zleci badanie. Zalecamy, aby zawsze wcześniej opróżnić pęcherz, aby obraz USG był przejrzysty dla ginekologa. Ważne, aby przed rozpoczęciem badania wskazać datę ostatniej miesiączki, a także pamiętać kiedy wykonywane było poprzednie badanie ginekologiczne USG.

Jak wygląda badanie ginekologiczne USG w Lublinie

Najczęściej badanie to wykonuje się metodą dopochwową (w przypadku kobiet, które mają za sobą pierwszą inicjację seksualną), a także przezbrzuszną lub doodbytniczą, aby nie narazić błony dziewiczej na zerwanie. Nasi specjaliści starają się, aby badanie USG było całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla kobiety, choć zdarza się, że może ono powodować dyskomfort, szczególnie u młodych kobiet. W metodzie dopochwowej do badania wykorzystuje się sondę o niewielkiej średnicy, która pozwala w pełni odczytać na obrazie wygląd, położenie, kształt oraz wielkość narządów rozrodczych kobiety.

Jakie są wskazania do wykonania badania USG u ginekologa w CM Północna 5 - Lublin

Ginekologiczne USG to jedno z najbardziej potrzebnych badań, jakie wykonujemy w naszym centrum medycznym. Zalecamy, aby wykonywać je profilaktycznie co dwa lata, częściej w czasie ciąży, połogu lub w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości takich jak torbiele czy polipy. Badanie ginekologiczne USG wykonuje się często u kobiet starających się o dziecko, używając USG w celu monitorowania cyklu oraz sprawdzenia kiedy nastąpi owulacja. Także w przypadku nieregularnych lub bolesnych cyklów miesiączkowych, podejrzeń wystąpienia policystycznych jajników - badanie pozwoli określić źródło problemu oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Kolejnym, bardzo ważnym zastosowaniem ginekologicznego USG jest stwierdzenie ciąży oraz regularna kontrola jej rozwoju. W czasie ciąży zaleca się, aby USG tylko do 11. tygodnia ciąży wykonywane było w sposób dopochwowy, a późniejsze badania opierały się o metodę przezbrzuszną. Bez względu na wybór metody, USG pozwala wykryć wiele nieprawidłowości, które pozwolą określić czy dziecko jest zdrowe oraz, czy nie wymaga specjalistycznych zabiegów, które mogą być wykonywane w łonie matki. USG wykonywane w ciąży pozwala także określić płeć dziecka, jego wagę i wielkość, co pozwala lepiej przygotować przyszłą mamę do porodu.

Dlaczego warto wykonać USG Ginekologiczne w Lublinie w Centrum Medycznym Północna 5

Niezawodny sprzęt oraz lekarze, którzy wiedzą, jak ważna jest profilaktyka w wykrywaniu zmian w narządach rozrodczych kobiety to coś, co wyróżnia specjalistów z nowoczesnego Centrum Medycznego Północna 5 - Lublin (CM5). Wysokiej klasy lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie, poparte także praktyką szpitalną. Dociekliwość oraz szybkość wykonywanych badań pozwala sprawniej postawić diagnozę i przystąpić do dalszego leczenia. Większość zabiegów oraz badań może być wykonywana na miejscu, bez potrzeby czekania na swoją kolej i straty tak cennego dla kobiety czasu.

Wraz z otwarciem Centrum Medycznego Północna 5 na mapie Lublina pojawiło się miejsce, które z dbałością dba o potrzeby kobiet, dając im możliwość wykonania profilaktycznych badań oraz potrzebnych zabiegów ginekologicznych bez potrzeby hospitalizacji, z zachowaniem najwyższych standardów medycznych oraz opieki nad pacjentem.

USG Ginekologiczne Lublin Cena

USG ginekologiczne od 150 zł
Porada lekarska + USG ginekologiczne od 250 zł

Nasi Specjaliści

 
ImageDr n. med. Marta Joanna Monist

Doświadczona w pracy w prywatnych klinikach i publicznym szpitalu w Lublinie specjalista ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się m.in. w uroginekologii, oferując pacjentkom skuteczne leczenie uciążliwych dolegliwości jak np. nietrzymanie moczu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Starszy Asystent w Klinice Ginekologii Operacyjnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

To w tej jednostce zdobywa cenne doświadczenie w świadczeniach medycznych z zakresu ginekologii oraz uroginekologii, które następnie wykorzystuje w pracy w prywatnych jednostkach medycznych, w tym w naszym Centrum Medycznym w Lublinie. Specjalizuje się głównie w prowadzeniu ciąży, ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, onkologii ginekologicznej, endokrynologii ginekologicznej, leczeniu niepłodności i endometriozy, a także poradnictwie i diagnostyce w zakresie uroginekologii. Cechuje się indywidualnym podejściem do pacjentki z poszanowaniem intymności i dyskrecją oraz budowaniem poczucia bezpieczeństwa w relacji z pacjentkami. To niezbędne przy wstydliwych schorzeniach jak nietrzymanie moczu oraz istotnych dla pacjentek zagadnieniach związanych z ciążą czy niepłodnością.

W naszej klinice Ginekologii w Lublinie dr Monist przyjmuje pacjentki z problemami uroginekologicznymi. Prowadzi ciąże, wykonuje świadczenia medyczne z zakresu ginekologii dla pacjentek w każdym wieku. Wykonuje badania jak USG ginekologiczne i ciąży, cytologię oraz drobne zabiegi ambulatoryjne.

ImageDr hab. n. med. Piotr Czuczwar


Wysokiej klasy specjalista położnictwa i ginekologii z długoletnim doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Doktor habilitowany, autor wielu publikacji naukowych i laureat licznych nagród na konferencjach międzynarodowych.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który już podczas studiów brał udział w wielu konferencjach naukowych. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za cykl prac pod tytułem „Nowoczesne techniki w diagnostyce i terapii mięśniaków macicy.” Kierownik licznych grantów badawczych. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Główny obszar jego zainteresowań naukowych i oferowanych świadczeń medycznych obejmuje mięśniaki macicy oraz ultrasonografię ciążową i ginekologiczną, a także operacje ginekologiczne – endoskopię, histeroskopię, laparoskopię, prowadzenie ciąży i badania prenatalne. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Ma duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym, które zdobywał w jednostkach medycznych w Lublinie.

W naszej klinice Ginekologicznej w Lublinie dr Piotr Czuczwar wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne. Prowadzi także ciąże fizjologiczne i powikłane. Dodatkowo kwalifikuje i wykonuje operacje ginekologiczne, zarówno endoskopowe, jak i klasyczne.

ImageDr n. med. Anna Stępniak


Lekarz z bogatym doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Autor i współautor wielu publikacji naukowych, a także wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która już podczas studiów odbyła liczne staże międzynarodowe oraz brała udział w wielu konferencjach naukowych. Pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie na Oddziale Ginekologii, czyli wyspecjalizowanym ośrodku III stopnia referencyjności zajmującym się skomplikowanymi przypadkami ginekologicznymi i położniczymi. Ponadto jest wykładowcą Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi. W 2019 otrzymała stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem na podstawie cyklu prac pt. „Zastosowanie technik endowaskularnych w położnictwie i ginekologii”. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w Lublinie, a także w całej Polsce czy zagranicą. Latami zdobywała doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.

W naszej poradni Ginekologii w Lublinie dr Stępniak wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne oraz prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane. Wykonuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w Centrum Medycznym Północna 5.

Bez kolejek,
bez czekania
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Medycznym Północna 5.

Zapraszamy do kontaktu