Image
Uroginekologia
wnikliwa diagnostyka

Centrum Medyczne Północna 5 w Lublinie dysponuje poradnią uroginekologiczną. Nasi specjaliści od wielu lat zajmują się diagnostyką i leczeniem zaburzeń statyki narządu rodnego oraz nietrzymania moczu.

profesjonalne

Centrum Uroginekologii

Uroginekologia zajmuje się patologią dna miednicy u kobiet. Do najczęściej występujących schorzeń możemy zaliczyć: wszystkie rodzaje nietrzymania moczu, parcia naglące, zalegania moczu w pęcherzu, obniżenia narządów miednicy mniejszej oraz nadreaktywność pęcherza moczowego.

Do czynników predysponujących występowanie ww. schorzeń możemy zaliczyć m.in.: liczne porody siłami i drogami natury, wiek, nadwaga oraz otyłość. Zaburzenia mikcji i statyki narządów miednicy mniejszej często są traktowane przez pacjentki jako „zbyt osobiste i krępujące” aby zgłosić się do lekarza po pomoc. Taka postawa skutkuje tylko nasileniem objawów oraz pojawieniem się dodatkowych (np. częstych infekcji dróg moczowych, zaburzeń defekacji, pojawieniem/nasileniem się dolegliwości bólowych brzucha). Poczucie wstydu z powodu wyżej wymienionych dolegliwości powoduje brak podjęcia leczenia, które na początku może wymagać tylko fizjoterapii. Z czasem jednak objawy nasilają się do tego stopnia, że wieloletnia zwłoka z decyzją o podjęciu leczenia pozostawia tylko jedną drogę- interwencję chirurgiczna.

Centrum Medyczne Północna 5 w Lublinie posiada wykwalifikowaną kadrę medyczną w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń statyki narządów dna miednicy mniejszej i nietrzymania moczu. Nasi specjaliści na co dzień zajmują się leczeniem przewlekłych, „wstydliwych” chorób.

Uroginekolog

Dr n. med. Marta Joanna Monist

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Starszy Asystent w Klinice Ginekologii Operacyjnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie (SPSK nr 4).

Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w SPSK nr4 w Lublinie. Specjalizuje się głównie w uroginekologii, onkologii, endokrynologii ginekologicznej, leczeniu niepłodności i endometriozy oraz prowadzeniu ciąży. Cechuje się indywidualnym podejściem do pacjentki z poszanowaniem intymności i dyskrecją oraz budowaniem poczucia bezpieczeństwa w relacji z pacjentkami.

W Centrum Medycznym Północna 5 dr Marta Monist przyjmuje pacjentki z problemami uroginekologicznymi. Prowadzi ciąże, wykonuje świadczenia medyczne z zakresu ginekologii dla pacjentek w każdym wieku. Wykonuje badania jak USG ginekologiczne i ciąży, cytologię oraz drobne zabiegi ambulatoryjne.

Zakres porad:

 • uroginekologia: wysiłkowe nietrzymanie moczu, zaburzenia statyki narządów miednicy mniejszej, nadreaktywny pęcherz moczowy
 • onkologia ginekologiczna
 • endokrynologia ginekologiczna, niepłodność, endometrioza
 • ginekologia dziecięca i dziewczęcaZakres badań:

 • USG ginekologiczne
 • Monitorowanie owulacji
 • Ultrasonografia dna miednicy
 • Cytologia, cytologia płynna
 • Pobieranie posiewówZakres zabiegów

 • Biopsja aspiracyjna endometrium (PIPELLA)
 • Usunięcie polipa szyjki macicy
 • Pobranie wycinków z szyjki macicy i sromu

Dr n. med. Marta Joanna Monist

Nazwa badaniaCena
Biopcja aspiracyjna endometrium - Pipella350 zł
Pobranie wycinka/zmiany skórnej350 zł
Porada lekarska180 zł
Porada lekarska + USG gin.320 zł
USG gin150 zł
Zdjęcie szwów150 zł

Cennik badań cytologicznych

Nazwa badaniaCena
Cytologia biomarkery280 zł
Cytologia HPV240 zł
Cytologia płynna120 zł
Cytologia płynna+HPV260 zł
Cytologia płynna+HPV+biomarkery460 zł
Cytologia szkiełko90 zł
Image

Dr n. med. Marta Joanna Monist

Lekarz z bogatym doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Autor i współautor wielu publikacji naukowych.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która już podczas studiów odbyła liczne staże międzynarodowe oraz brała udział w wielu konferencjach naukowych. Pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie w Klinice Ginekologii Operacyjnej, czyli wyspecjalizowanym ośrodku III stopnia referencyjności zajmującym się skomplikowanymi przypadkami ginekologicznymi i położniczymi. Latami zdobywała doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w Centrum Medycznym Północna 5.

Bez kolejek,
bez czekania
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Meycznym Północna 5. Zapraszamy do kotnaktu.