Image
Reumatologia
niwelujemy dolegliwości

Centrum Medyczne Północna 5 w Lublinie oferuje usługi wysokiej klasy specjalistów reumatologii. Pacjenci cierpiący na schorzenia reumatologiczne mogą liczyć na pomoc w zakresie nowoczesnej diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.

profesjonalne

Centrum Reumatologii

Reumatologia to dziedzina medycyny skupiająca się na leczeniu, diagnostyce i profilaktyce reumatoidalnych schorzeń stawów, kości oraz chorób zapalnych tkanki łącznej. Pomoc specjalisty reumatologa jest niezbędna przy nawracających dolegliwościach bólowych stawów, kości i mięśni, zwłaszcza, gdy towarzyszą im dodatkowe objawy jak gorączka, obrzęki, zaczerwienienia, guzki. Przypadłości reumatologiczne nie dotykają jedynie osób starszych, ale także młodych, a w każdym wieku zalecana jest profilaktyka chorób stawów i kości.

Badanie USG jest wykonywane u pacjentów reumatologicznych w celu diagnostyki zmian zapalnych stawów, kaletek, pochewek ścięgnistych i ścięgien. Ultrasonografia ma również zastosowanie w diagnostyce neuropatii obwodowych, takich jak zespół cieśni kanału nadgarstka. W chorobach zapalnych stawów USG pozwala na dokładne monitorowanie przebiegu choroby oraz skuteczności leczenia. W naszym Centrum Medycznym Północna 5  badania obrazowe wykonuje wysokiej klasy specjalistka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z bogatym doświadczeniem, która z pasją i troską zajmuje się każdym pacjentem. Dzięki ciągłemu poszerzaniu wiedzy w zakresie ultrasonografii narządu ruchu oraz diagnostyki chorób reumatologicznych, specjaliści z CM5 są na bieżąco z innowacyjnymi metodami leczenia i dostępnymi formami rehabilitacji, a także potrafią odpowiednio zinterpretować wyniki badania ultrasonografii narządów ruchu.

W naszym Centrum Medycznym Północna 5 w Lublinie wykonywane są punkcje (ewakuacja zbiornika płynowego),  podawane leki do zmienionych chorobowo stawów i innych struktur okołostawowych w warunkach ambulatoryjnych, co niejednokrotnie skutecznie ogranicza dolegliwości bólowe pacjentów z przewlekłymi schorzeniami reumatologicznymi i umożliwia im normalne funkcjonowanie. W razie konieczności pacjent kierowany jest do jednostki szpitalnej najwyższym stopniu referencyjności.

Cennik świadczeń

Porada lekarska 150 zł
USG narządu ruchu (jedna okolica stawowa) 180 zł

 

Image
oferta kardiologia icon3
Lek. Anna Górak
Specjalista reumatolog. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej SPSK nr 4 w Lublinie oraz jednostkach prywatnych. Współautor licznych publikacji naukowych. Ceniona przez pacjentów za wiedzę, biegłość w USG i empatię.
Image
Reumatolog

Lek. Anna Górak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Specjalista reumatolog. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Klinice Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej SPSK nr 4 w Lublinie, poradniach przyszpitalnych oraz jednostkach prywatnych.
Zdobyła liczne certyfikaty uczestnictwa w kursach z zakresu kapilaroskopii, rezonansu magnetycznego (diagnostyka obrazowa stawów krzyżowo-biodrowych w spondyloartropatii) i ultrasonografii narządu ruchu. Swoją pracę naukową związała z jedną z najczęstszych chorób autoimmunologicznych w reumatologii – zespołem Sjögrena. Jest m.in. współautorem książki pod redakcją pani Prof. Marii Majdan pt. „Zespół Sjögrena”, wydaną przez PZWL w 2020 roku.

Dr Górak stale poszerza wiedzę z zakresu ultrasonografii narządu ruchu, które to badania wykonuje w toku diagnostyki chorób zapalnych stawów podczas swojej codziennej pracy w naszym Centrum Medycznym w Lublinie. Służy także profesjonalną poradą przy schorzeniach reumatologicznych.

Certyfikaty i dyplomy:

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w Centrum Medycznym Północna 5.
Wykonaj badania profilaktyczne jeśli jestes w grupie ryzyka.
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Meycznym Północna 5.

Zapraszamy do kontaktu