Image
Centrum Kariologii
Nowocześnie i skutecznie

ECHO serca, holter EKG, holter ciśnieniowy

Naszym pacjentom oferujemy diagnostykę kardiologiczną oraz sercowo-naczyniową według najnowszych standardów postępowania. Zaawansowany sprzęt diagnostyczny oraz doświadczeni kardiolodzy pomogą Państwu w diagnostyce i leczeniu rożnych jednostek chorobowych.

Centrum

Kardiologii

Kardiologia to specjalizacja zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Wykonuje on badania np. ECHO serca, holter EKG, holter ciśnieniowy, interpretuje EKG oraz wyniki badań laboratoryjnych. Kompleksowość wykonywanych badań w Centrum Medycznym Północna 5 pozwala pacjentowi na dokonanie praktycznie całej diagnostyki w jednym miejscu.

Dlaczego wizyta u kardiologa jest taka ważna?
Wg WHO choroby sercowo-naczyniowe stanowią najważniejszą i najistotniejszą przyczynę przedwczesnej śmierci.

Kiedy należy zwrócić się do kardiologa o pomoc?
Uczucie ucisku w klatce piersiowej, kołatania serca, uderzenia ciśnienia do głowy, obrzęki twarzy i kończyn, duszność, omdlenia i zasłabnięcia. Nasi specjaliści w sposób kompleksowy zajmą się diagnostyką i leczeniem.

Kardiologia i ECHO serca

Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

Tytuł naukowy doktora uzyskała w 2015 r. Absolwentka prestiżowego stypendium Fundacji AAF (American- Austrian Foundation) gdzie szkoliła się pod okiem profesorów kardiologii z prestiżowego Uniwersytetu Weill Cornell (Nowy Jork, USA).

Nieustannie podnosi swoje kompetencje na licznych kursach i praktykach. Ceniona za holistyczne podejście do pacjenta oraz wyjątkową biegłość i wnikliwość przy wykonywaniu badań ECHO serca.

Dr Aneta Skrzek-Montewka (cennik obowiązujący od 01.02.2022)

Nazwa badaniaCena
ECHO serca180 zł
Holter ciśnieniowy150 zł
Holter EKG 24h150 zł
Holter EKG 48h200 zł
Holter EKG 72h250 zł
Porada lekarska- kolejna wizyta180 zł
Porada lekarska- pierwsza wizyta200 zł
Teleporada150 zł
Image
Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka
Specjalista kardiolog. Praktykę zawodową zdobyła w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Zdobywała kompetencje w pracy w poradniach państwowych i prywatnych. Ukończyła liczne kursy echokardiograficzne.
Image
Image

Nie rezygnuj z pasji

Osiągnij kontrolę nad swoim życiem

#01. Usuń ograniczenia zdrowotne

Nie czekaj, aż Twoje serce samo da ci znać, że trzeba o nie właściwie dbać, bo może być wtedy za późno. Regularnie poddawaj się kontrolom lekarskim, by w porę wykryć schorzenia.

#02. Postaw na komfort życia

Stosuj się do zaleceń zdrowotnych dla osób w dojrzałym i podeszłym wieku, mających na celu profilaktykę chorób serca, a długo będziesz cieszyć się zdrowiem i komfortem życia.
Najczęściej zadawane pytania

przez naszych pacjentów

Jakie są bezwzględne wskazania do poddania się badaniom kariologicznym?
Ból w klatce piersiowej w postaci pieczenia, ucisku, dławienia lub zwykłego dyskomfortu, promieniujący do lewj kończyny górnej, żuchwy/głowy i/lub pleców. Dodatkowe niepokojące objawy to zaburzenia rytmu serca, omdlenia, duszności, osłabienie organizmu, zawroty głowy. Ozdrowieńcy po przebytej infekcji wirusowej COVID-19 często odczuwają osłabienie mogące wymagać pogłębionej diagnostyki kardiologicznej.

Jak zapewnić właściwą profilaktykę chorób układu krążenia w dojrzałym i podeszłym wieku?
Należy co najmniej trzy razy w tygodniu ruszać się przez 30 minut, czyli doprowadzić tętno do co najmniej 130 uderzeń na minutę. Zalecane są miarowe ćwiczenia jak nordic walking, pływanie. Należy przyjmować co najmniej 2 litry wody dziennie oraz pamiętać o zbilansowanej diecie. Przy otyłości zalecona jest redukcja masy ciała. Redukcja stresu oraz dbanie o higienę snu- także pomoże utrzymać serce w dobrej kondycji.

Jak należy się przygotować do badania EKG?
Należy pamiętać, że alkohol i nikotyna powodują przyspieszenie akcji serca. Przed badaniem należy zrezygnować z używek.

Jak należy się przygotować do badania holter?
Do badanie holter nie należy się szczególnie przygotowywać.

Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie
Centrum Medyczne znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!
 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli
Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.
 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w naszym Centrum Medycznym. Sprawdź stan Twojego mięśnia sercowego oraz tętnic, poddaj się nieinwazyjnym badaniom kardiologicznym, zdobądź zalecenia zdrowotne niezbędne do właściwej profilaktyki chorób układu krążenia, a w razie konieczności ustal proces leczenia wykrytych schorzeń.
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Meycznym Północna 5. Zapraszamy do kotnaktu.