Image

Centrum Endokrynologii

Diagnozna i leczenie

Endokrynolog to specjalista zajmujący się układem dokrewnym: gruczołami wydzielania wewnętrznego i spowodowanymi przez ich dysfunkcje zaburzeniami hormonalnymi. Określa m.in. przyczyny zaburzeń rozwojowych u dzieci, problemy ginekologiczno-położnicze czy choroby metaboliczne.

Lekarz endokrynolog

CENTRUM ENDOKRYNOLOGII

Endokrynolog to lekarz specjalista, który zajmuje się gruczołami wydzielania wewnętrznego - zarówno chorobami spowodowanymi zaburzeniami w funkcjonowaniu tych gruczołów, jak i produkowanymi przez nie hormonami.

Dr Charszlak Katarzyna- endokrynolog, internista

Nazwa badaniaCenna
Porada lekarska280 zł
Teleporada200 zł
Image

Dr Charszlak Katarzyna

Ordynator Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego w Parczewnie.

Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologii.
Staram się w sposób nieprzerwany podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Moją aspiracją jest praca i kontakt z pacjentem. Doświadczenie zawodowe oparte na opiece nad chorymi w warunkach szpitalnych oraz prowadzeniu opieki w ramach leczenia ambulatoryjnego pozwala mi spojrzeć na pacjenta w sposób całościowy. W swojej pracy kieruję się zasadą wypracowania współpracy z pacjentem i empatią .

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem pacjentów z :
- zaburzeniami gospodarki węglowodanowej : insulinoopornością, hipoglikemią reaktywną, nieprawidłową glikemią na czczo
- zaburzeniami metabolicznymi : nadwagą , otyłością , nadciśnieniem tętniczym i zaburzeniami gospodarki lipidowej ,
- chorobami tarczycy : niedoczynnością i nadczynnością tarczycy, w tym chorobą Hashimoto , chorobą Gravesa - Basedowa , wolem guzkowym i innym również dotyczącymi kobiet w ciąży .
- chorobami przytarczyc
- zaburzeniami funkcji przysadki mózgowej
- diagnostyką w kierunku zespołu policystycznych jajników.
oraz zaburzeniami funkcji nadnerczy i innymi chorobami endokrynologicznymi.

Przed pierwszą wizytą proponuję przygotować :
- poprzednią dokumentację medyczną
- wcześniejsze wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych np : usg tarczycy , usg jamy brzusznej , TK, MRI.
- w zależności od głównego problemu wskazane byłoby wykonanie badań w kierunku chorób tarczycy (TSH , fT4 , fT3 , antyTPO, antyTG)
- w kierunku zaburzeń gospodarki węglowodanowej : glukozy i insuliny na czczo lub całego profilu glukozy i insuliny w OGGT (75g glukozy) , lipidogramu , kreatyniny oraz transaminaz wątrobowych Alat i Aspat .
- w kierunku zaburzeń funkcji jajników - poprzedniej dokumentacji
- wykazu przyjmowanych leków.

Dr Terlecka Paulina

Nazwa badaniaCenna
Porada lekarska260 zł
Teleporada260 zł
Image

Dr Terlecka Paulina

Pracownik w Klinicznym Oddziale Endokrynologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami zarówno polsko-, jak i angielskojęzycznymi w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Obecnie w  trakcie studiów doktoranckich w Klinice Pneumonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka licznych doniesień konferencyjnych i publikacji naukowych. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach i zjazdach z zakresu endokrynologii i diabetologii.
W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ciąży, endokrynologicznymi przyczynami zaburzeń miesiączkowania, chorobami przysadki i nadnerczy, a także leczeniem otyłości. Praca w szpitalu klinicznym o szerokim przekroju pacjentów umożliwia stałe pogłębianie wiedzy i zdobywanie doświadczenia.

Okolica naszego prywatnego gabinetu ginekologicznego w LublinieJest bogata w możliwości komunikacyjne

Image
Image
5 dużych szpitali w sąsiedztwie

Centrum Medyczne - Ginekologii znajduje się w dzielnicy Lublina, w której jest zlokalizowanych pięć dużych szpitali z licznymi specjalizacjami – to część miasta sprzyjająca leczeniu!

 
Image
Image
Bogaty wybór hoteli

Osoby przyjezdne z okolic Lublina lub innych miast mogą na krótki okres leczenia u Ginekologa w Lublinie w CM Północna 5 przenocować w jednym z licznych okolicznych hoteli, by mieć wygodny dojazd na zabieg.

 
Image
Image
Blisko lotniska i dworca PKP
Dojazd do CM Północna 5 dla podróżnych z Lubelszczyzny czy nawet całego kraju jest prosty i szybki, bo blisko znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i lokalne lotnisko.
 
Image
Image

Witaj w Centrum Medycznym Północna 5