Image

Cytologia Lublin - Centrum Medyczne Północna 5

 

Badanie cytologiczne- bardzo ważny test przesiewowy. Umożliwia wykrycie stanów przednowotworowych i raka, najczęściej raka inwazyjnego szyjki macicy.

Jak przygotować się do badania cytologicznego w CM5 Północna Lublin

Zalecamy, aby na 24 godziny przed wykonaniem badania wstrzymać się od kontaktów seksualnych, a także nie przyjmować żadnych dopochwowych leków. Wymazu nie przeprowadza się w czasie trwania miesiączki, dlatego badanie zaplanuj na min. 2 dni po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 2 dni przed jej rozpoczęciem.

Jak wygląda badanie cytologiczne w Lublinie w Centrum Medycznym Północna 5

W przypadku, gdy pacjentka nie pamięta kiedy był wykonywany u niej wymaz cytologiczny lub dawno nie poddawała się badaniu, lekarz może zlecić jego wykonanie podczas standardowej wizyty kontrolnej. Badanie trwa bardzo krótko i polega na pobraniu wymazu specjalną szczoteczką z tarczy i kanału szyjki macicy. Badanie nie jest inwazyjne i nie powoduje bólu.

Cytologia Lublin - Wyniki

Wynik cytologii w Lublinie otrzymuje się po dokładnym badaniu mikroskopowym. Diagnosta,  przypisuje wynik do określonych grup, które pozwalają na dalszą diagnostykę lub uznanie wyniku za prawidłowy. Obecnie często wynik opisywany jest za pomocą systemu Bethesda, który interpretuje obraz cytologiczny, a także podaje dokładny opis występujących zmian lub rodzaj zakażenia. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zaleca się dalszą diagnostykę.

Dlaczego warto wykonać badanie cytologiczne w Centrum Medycznym Północna 5 Lublin

W CM5 szczególny nacisk kładzie się na profilaktykę i zachęcenie kobiet do regularnych badań. Wiele z kobiet obawia się je wykonywać z powodu strachu przed diagnozą, lecz specjaliści z lubelskiego centrum tłumaczą, że częste badania są koniecznością, aby na czas móc wdrożyć leczenie. Aby pogłębić diagnostykę, w Centrum Medycznym Północna 5 wykonywana jest także Cytologia płynna (LBC), która daje szansę na wykrycie zarażenia wirusem HPV, którego obecność ma także wpływ na rozwój raka szyjki macicy. Wirus ten dotyka także mężczyzn i jest przenoszony drogą płciową. Cytologia płynna jest także dużo dokładniejsza niż ta wykonywana tradycyjnie.

Cytologia Lublin Cena w CM Północna 5

Cytologia klasyczna 50 zł
Cytologia płynna (LBC) od 110 zł

Nasi Specjaliści

 
ImageDr n. med. Marta Joanna Monist

Doświadczona w pracy w prywatnych klinikach i publicznym szpitalu w Lublinie specjalista ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się m.in. w uroginekologii, oferując pacjentkom skuteczne leczenie uciążliwych dolegliwości jak np. nietrzymanie moczu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Starszy Asystent w Klinice Ginekologii Operacyjnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

To w tej jednostce zdobywa cenne doświadczenie w świadczeniach medycznych z zakresu ginekologii oraz uroginekologii, które następnie wykorzystuje w pracy w prywatnych jednostkach medycznych, w tym w naszym Centrum Medycznym w Lublinie. Specjalizuje się głównie w prowadzeniu ciąży, ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, onkologii ginekologicznej, endokrynologii ginekologicznej, leczeniu niepłodności i endometriozy, a także poradnictwie i diagnostyce w zakresie uroginekologii. Cechuje się indywidualnym podejściem do pacjentki z poszanowaniem intymności i dyskrecją oraz budowaniem poczucia bezpieczeństwa w relacji z pacjentkami. To niezbędne przy wstydliwych schorzeniach jak nietrzymanie moczu oraz istotnych dla pacjentek zagadnieniach związanych z ciążą czy niepłodnością.

W naszej klinice Ginekologii w Lublinie dr Monist przyjmuje pacjentki z problemami uroginekologicznymi. Prowadzi ciąże, wykonuje świadczenia medyczne z zakresu ginekologii dla pacjentek w każdym wieku. Wykonuje badania jak USG ginekologiczne i ciąży, cytologię oraz drobne zabiegi ambulatoryjne.

ImageDr hab. n. med. Piotr Czuczwar


Wysokiej klasy specjalista położnictwa i ginekologii z długoletnim doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Doktor habilitowany, autor wielu publikacji naukowych i laureat licznych nagród na konferencjach międzynarodowych.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który już podczas studiów brał udział w wielu konferencjach naukowych. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za cykl prac pod tytułem „Nowoczesne techniki w diagnostyce i terapii mięśniaków macicy.” Kierownik licznych grantów badawczych. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Główny obszar jego zainteresowań naukowych i oferowanych świadczeń medycznych obejmuje mięśniaki macicy oraz ultrasonografię ciążową i ginekologiczną, a także operacje ginekologiczne – endoskopię, histeroskopię, laparoskopię, prowadzenie ciąży i badania prenatalne. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Ma duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym, które zdobywał w jednostkach medycznych w Lublinie.

W naszej klinice Ginekologicznej w Lublinie dr Piotr Czuczwar wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne. Prowadzi także ciąże fizjologiczne i powikłane. Dodatkowo kwalifikuje i wykonuje operacje ginekologiczne, zarówno endoskopowe, jak i klasyczne.

ImageDr n. med. Anna Stępniak


Lekarz z bogatym doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Autor i współautor wielu publikacji naukowych, a także wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która już podczas studiów odbyła liczne staże międzynarodowe oraz brała udział w wielu konferencjach naukowych. Pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie na Oddziale Ginekologii, czyli wyspecjalizowanym ośrodku III stopnia referencyjności zajmującym się skomplikowanymi przypadkami ginekologicznymi i położniczymi. Ponadto jest wykładowcą Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi. W 2019 otrzymała stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem na podstawie cyklu prac pt. „Zastosowanie technik endowaskularnych w położnictwie i ginekologii”. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w Lublinie, a także w całej Polsce czy zagranicą. Latami zdobywała doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.

W naszej poradni Ginekologii w Lublinie dr Stępniak wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne oraz prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane. Wykonuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Image

Witaj w Centrum Medycznym Północna 5