
Centrum
Kardiologii
Kardiologia to specjalizacja zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Wykonuje on badania np. ECHO serca, interpretuje EKG oraz wyniki badań laboratoryjnych. Kompleksowość wykonywanych badań w Centrum Medycznym Północna 5 pozwala pacjentowi na dokonanie praktycznie całej diagnostyki w jednym miejscu. Kardiolog zajmuje się także wadami serca. Najprościej można je podzielić na wrodzone i nabyte.
Dlaczego wizyta u kardiologa jest taka ważna?
Wg WHO choroby sercowo-naczyniowe stanowią najważniejszą i najistotniejszą przyczynę przedwczesnej śmierci.
Kiedy należy zwrócić się do kardiologa o pomoc?
Uczucie ucisku w klatce piersiowej, kołatania serca, uderzenia ciśnienia do głowy, obrzęki twarzy i kończyn, duszność, omdlenia i zasłabnięcia. Nasi specjaliści w sposób kompleksowy zajmą się diagnostyką i leczeniem.

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Zdobywała kompetencje w pracy w poradniach państwowych i prywatnych. Ukończyła liczne kursy echokardiograficzne.

Kardiologia
Dr n. med. Aneta Skrzek-Montewka
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w trakcie wieloletniej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pracując na Oddziale Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.
Tytuł naukowy doktora uzyskała w 2015 r. Absolwentka prestiżowego stypendium Fundacji AAF (American- Austrian Foundation) gdzie szkoliła się pod okiem profesorów kardiologii z prestiżowego Uniwersytetu Weill Cornell (Nowy Jork, USA).
Nieustannie podnosi swoje kompetencje na licznych kursach i praktykach. Ceniona za holistyczne podejście do pacjenta oraz wyjątkową biegłość i wnikliwość przy wykonywaniu badań ECHO serca.


Nie rezygnuj z pasji
#01. Usuń ograniczenia zdrowotne
#02. Postaw na komfort życia
przez naszych pacjentów
Jakie są bezwzględne wskazania do poddania się badaniom kariologicznym?
Odczuwanie bólu w klatce piersiowej w postaci pieczenia, ucisku, dławienia lub zwykłego dyskomfortu, szczególnie gdy jest zlokalizowany za mostkiem lub promieniuje do kończyn górnych oraz pleców. Dodatkowe niepokojące objawy to zaburzenia rytmu serca, omdlenia, duszności, mocne osłabienie organizmu.
Jak zapewnić właściwą profilaktykę chorób układu krążenia w dojrzałym i podeszłym wieku?
Należy co najmniej trzy razy w tygodniu ruszać się przez 30 minut, czyli doprowadzić tętno do co najmniej 130 uderzeń na minutę. Zalecane są miarowe ćwiczenia jak nordic walking, pływanie. Trzeba pić o najmniej 2 litry wody dziennie oraz pamiętać o zbilansowanej diecie. W przypadku nadwagi zalecane jest schudnięcie, gdyż zbędne kilogramy wymuszają wytężoną pracę mięśnia serca. Po konsultacji z lekarzem można stosować suplementację witamin i składników mineralnych usprawniających pracę serca.
Jak należy się przygotować do badania EKG?
Dzień przed nie należy spożywać alkoholu i poddawać się intensywnemu wysiłkowi, a godzinę przed badaniem nie wolno palić papierosów i pić napojów z kofeiną, bo może to wpłynąć na miarodajność wyników. Jeśli zaraz przed badaniem doszło do przyspieszenia tętna na skutek np. wchodzenia po schodach, najpierw trzeba chwilę odpocząć i uspokoić oddech.
Jak należy się przygotować do badania holter?
Do badanie holter nie należy się szczególnie przygotowywać. Jedynie warto pamiętać, by nie smarować klatki piersiowej olejkami, bo musi ona być czysta, by przymocowały się do niej elektrody.
Okolica naszego centrum medycznegojest bogata w możliwości komunikacyjne

