Image

Badania Prenatalne Lublin - Centrum Medyczne Północna 5

 

Badania prenatalne- test złożony/ FTS (First Trimester Screening) wykonywane tylko przez specjalistów ginekologii i położnictwa posiadająch aktualne certfikaty FMF (Fetal Medicine Foundation)

 

Badania prenatalne

test złożony/ FTS (First Trimester Screening)

Dlaczego i u kogo? : Według wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników badanie to powinno być wykonane u każdej ciężarnej.

Kiedy?: Wykonuje się je w przedziale czasowym od początku 11-go do końca 13-go tygodnia ciąży. Optymalnie 10-11 tydzień ciąży.

Co wykrywa?: Ma ono na celu indywidualną ocenę prawdopodobieństwa wystąpienia określonych anomalii chromosomalnych u płodu (trisomia 13- zespół Downa, trisomia 18- zespół Edwardsa, trisomia 21- zespół Patau,).

Co wchodzi w skład badania?: test polega na badaniu próbki krwi (białka PAPP-A oraz wolnej podjednostki  β-hCG), wykonaniu genetycznego USG płodu, wyliczenie ryzyka z użyciem certyfikowanych kalkulatorów FMF

Kto robi badanie?: lekarz specjalista z aktualnymi audytami i licencją FMF (Fetal Medicine Foundation). Analizuje on indywidualne ryzyko wystąpienia ww. trisomii. Przekazuje pacjentce informacje o wyniku badania w sposób kompetentny i zrozumiały.

Skuteczność metody: metoda ta pozwala na wykrycie do 90 % płodów z wyżej wymienionymi anomaliami chromosomalnymi.

Bezpieczeństwo: brak zagrożeń dla matki jak i płodu w trakcie wykonywania testu złożonego. Badania przeprowadzane są w warunkach komfortu i dających możliwość skupienia się na ocenianych parametrach przez badającego (ograniczenie liczby osób obecnych przy badaniu, zachowanie ciszy w gabinecie). Nie zalecamy obecności dzieci w gabinecie w czasie trwania badania

Cena: od 550 zł

Test prenatalny - Harmony

Co to jest?: badanie próbki krwi pobrany od ciężarnej pozwalający na wykrycie płodowego DNA

Kiedy go można wykonać?: od 10 tygodnia ciąży

Co wykrywa?:

  • Ma on na celu indywidualną ocenę prawdopodobieństwa wystąpienia określonych anomalii chromosomalnych u płodu (trisomia 13- zespół Downa, trisomia 18- zespół Edwardsa, trisomia 21- zespół Patau,).
  • Płeć dziecka
  • Monosomię X
  • Mikrodelecję 22q11.2
  • Aneuploidię chromosomów płciowych

Kto może wykonać test Harmony?: Test Harmony może wykonać kobieta w każdym wieku, będąca w ciąży pojedynczej lub bliźniaczej, w tym również w ciąży w wyniku zapłodnienia metodą in vitro.

Dodatkowo:

  • test Harmony wykrywa ponad 99% przypadków zespołu Downa
  • ma większą czułość od innych rutynowych badań przesiewowych

 

 CENY

Nazwa badania "Czas oczekiwania na wynik
(dni robocze)"
Cena PLN
Test HARMONY - Wariant podstawowy (trisomie: 21, 13, 18) do 8 dni 2 300,00 zł
Test HARMONY - Wariant z badaniem płci dziecka do 8 dni 2 300,00 zł
Test HARMONY - Wariant z badaniem płci dziecka i zaburzeń w ilości chromosomów płci do 8 dni 2 300,00 zł
Test HARMONY - Wariant podstawowy (trisomie: 13,18 i 21)
z wykrywaniem mikrodelecji 22q11.2
do 8 dni 2 700,00 zł
Test HARMONY - Wariant z badaniem płci dziecka i wykrywaniem mikrodelecji 22q11.2 do 8 dni 2 700,00 zł
Test HARMONY - Wariant z badaniem płci dziecka i zaburzeń w ilości chromosomów płci i wykrywaniem mikrodelecji 22q11.2 do 8 dni 2 700,00 zł

Nasi Specjaliści

 
ImageDr n. med. Marta Joanna Monist

Doświadczona w pracy w prywatnych klinikach i publicznym szpitalu w Lublinie specjalista ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się m.in. w uroginekologii, oferując pacjentkom skuteczne leczenie uciążliwych dolegliwości jak np. nietrzymanie moczu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Starszy Asystent w Klinice Ginekologii Operacyjnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

To w tej jednostce zdobywa cenne doświadczenie w świadczeniach medycznych z zakresu ginekologii oraz uroginekologii, które następnie wykorzystuje w pracy w prywatnych jednostkach medycznych, w tym w naszym Centrum Medycznym w Lublinie. Specjalizuje się głównie w prowadzeniu ciąży, ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, onkologii ginekologicznej, endokrynologii ginekologicznej, leczeniu niepłodności i endometriozy, a także poradnictwie i diagnostyce w zakresie uroginekologii. Cechuje się indywidualnym podejściem do pacjentki z poszanowaniem intymności i dyskrecją oraz budowaniem poczucia bezpieczeństwa w relacji z pacjentkami. To niezbędne przy wstydliwych schorzeniach jak nietrzymanie moczu oraz istotnych dla pacjentek zagadnieniach związanych z ciążą czy niepłodnością.

W naszej klinice Ginekologii w Lublinie dr Monist przyjmuje pacjentki z problemami uroginekologicznymi. Prowadzi ciąże, wykonuje świadczenia medyczne z zakresu ginekologii dla pacjentek w każdym wieku. Wykonuje badania jak USG ginekologiczne i ciąży, cytologię oraz drobne zabiegi ambulatoryjne.

ImageDr hab. n. med. Piotr Czuczwar


Wysokiej klasy specjalista położnictwa i ginekologii z długoletnim doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Doktor habilitowany, autor wielu publikacji naukowych i laureat licznych nagród na konferencjach międzynarodowych.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który już podczas studiów brał udział w wielu konferencjach naukowych. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za cykl prac pod tytułem „Nowoczesne techniki w diagnostyce i terapii mięśniaków macicy.” Kierownik licznych grantów badawczych. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Główny obszar jego zainteresowań naukowych i oferowanych świadczeń medycznych obejmuje mięśniaki macicy oraz ultrasonografię ciążową i ginekologiczną, a także operacje ginekologiczne – endoskopię, histeroskopię, laparoskopię, prowadzenie ciąży i badania prenatalne. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Ma duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym, które zdobywał w jednostkach medycznych w Lublinie.

W naszej klinice Ginekologicznej w Lublinie dr Piotr Czuczwar wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne. Prowadzi także ciąże fizjologiczne i powikłane. Dodatkowo kwalifikuje i wykonuje operacje ginekologiczne, zarówno endoskopowe, jak i klasyczne.

ImageDr n. med. Anna Stępniak


Lekarz z bogatym doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Autor i współautor wielu publikacji naukowych, a także wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która już podczas studiów odbyła liczne staże międzynarodowe oraz brała udział w wielu konferencjach naukowych. Pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie na Oddziale Ginekologii, czyli wyspecjalizowanym ośrodku III stopnia referencyjności zajmującym się skomplikowanymi przypadkami ginekologicznymi i położniczymi. Ponadto jest wykładowcą Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi. W 2019 otrzymała stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem na podstawie cyklu prac pt. „Zastosowanie technik endowaskularnych w położnictwie i ginekologii”. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w Lublinie, a także w całej Polsce czy zagranicą. Latami zdobywała doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.

W naszej poradni Ginekologii w Lublinie dr Stępniak wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne oraz prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane. Wykonuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w Centrum Medycznym Północna 5.

Bez kolejek,
bez czekania
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Medycznym Północna 5.

Zapraszamy do kontaktu