Image

Antykoncepcja Lublin - Implant antykoncepcyjny - Centrum Medyczne Północna 5

 

Nasi specjaliści z Centrum Medycznego 5 dokładają wszelkich starań, aby antykoncepcja w Lublinie była dobierana indywidualnie do każdej kobiety - biorąc pod uwagę jej bezpieczeństwo, potrzeby oraz możliwości finansowe. Podczas wizyty w gabinecie ginekologa po dokładnym wywiadzie i badaniu lekarskim istnieje możliwość uzyskania recepty na antykoncepcję hormonalną, po stosunku (tzw. dzień po). W Centrum Medycznym można także skorzystać z nowoczesnych implantów oraz wkładek antykoncepcyjnych.

Implant antykoncepcyjny Lublin - Dlaczego warto go stosować

Alternatywą dla Pań, które nie mogą lub nie chcą przyjmować antykoncepcji hormonalnej, jest założenie podskórnego implantu, który zabezpiecza przed niechcianą ciążą nawet na okres 5 lat. Zdaniem specjalistów to jedna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcyjnych, która poprzez zastosowanie stałych i długotrwałych hormonów zmniejsza możliwość wystąpienia efektów ubocznych.

Antykoncepcja w Lublinie - Jak wygląda zabieg

Zaleca się, aby implant był zakładany w pierwszym dniu cyklu kobiety. Sam zabieg nie jest inwazyjny i bolesny - polega na  wszczepieniu implantu pod skórę po wewnętrznej stronie ramienia ręki niedominującej. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe. Sam implant antykoncepcyjny zakładany w Centrum Medycznym w Lublinie jest niewidoczny i w żaden sposób nie wpływa na komfort życia kobiety. Jeśli kobieta chce zrezygnować z implantu, zabieg usunięcia także można wykonać w Centrum Medycznym Północna 5 - Lublin.

Antykoncepcja Cennik

Założenie implantu podskórnego (cena nie obejmuje implantu) 600 zł
Założenie pessarium położniczego (cena bez pessara) 100 zł
Nauka zakładania pessarium uroginekologicznego (cena bez pessara) 100 zł

Nasi Specjaliści

 
ImageDr n. med. Marta Joanna Monist

Doświadczona w pracy w prywatnych klinikach i publicznym szpitalu w Lublinie specjalista ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się m.in. w uroginekologii, oferując pacjentkom skuteczne leczenie uciążliwych dolegliwości jak np. nietrzymanie moczu. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Starszy Asystent w Klinice Ginekologii Operacyjnej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie.

To w tej jednostce zdobywa cenne doświadczenie w świadczeniach medycznych z zakresu ginekologii oraz uroginekologii, które następnie wykorzystuje w pracy w prywatnych jednostkach medycznych, w tym w naszym Centrum Medycznym w Lublinie. Specjalizuje się głównie w prowadzeniu ciąży, ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, onkologii ginekologicznej, endokrynologii ginekologicznej, leczeniu niepłodności i endometriozy, a także poradnictwie i diagnostyce w zakresie uroginekologii. Cechuje się indywidualnym podejściem do pacjentki z poszanowaniem intymności i dyskrecją oraz budowaniem poczucia bezpieczeństwa w relacji z pacjentkami. To niezbędne przy wstydliwych schorzeniach jak nietrzymanie moczu oraz istotnych dla pacjentek zagadnieniach związanych z ciążą czy niepłodnością.

W naszej klinice Ginekologii w Lublinie dr Monist przyjmuje pacjentki z problemami uroginekologicznymi. Prowadzi ciąże, wykonuje świadczenia medyczne z zakresu ginekologii dla pacjentek w każdym wieku. Wykonuje badania jak USG ginekologiczne i ciąży, cytologię oraz drobne zabiegi ambulatoryjne.

ImageDr hab. n. med. Piotr Czuczwar


Wysokiej klasy specjalista położnictwa i ginekologii z długoletnim doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Doktor habilitowany, autor wielu publikacji naukowych i laureat licznych nagród na konferencjach międzynarodowych.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który już podczas studiów brał udział w wielu konferencjach naukowych. W roku 2019 uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za cykl prac pod tytułem „Nowoczesne techniki w diagnostyce i terapii mięśniaków macicy.” Kierownik licznych grantów badawczych. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Główny obszar jego zainteresowań naukowych i oferowanych świadczeń medycznych obejmuje mięśniaki macicy oraz ultrasonografię ciążową i ginekologiczną, a także operacje ginekologiczne – endoskopię, histeroskopię, laparoskopię, prowadzenie ciąży i badania prenatalne. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Ma duże doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym, które zdobywał w jednostkach medycznych w Lublinie.

W naszej klinice Ginekologicznej w Lublinie dr Piotr Czuczwar wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne. Prowadzi także ciąże fizjologiczne i powikłane. Dodatkowo kwalifikuje i wykonuje operacje ginekologiczne, zarówno endoskopowe, jak i klasyczne.

ImageDr n. med. Anna Stępniak


Lekarz z bogatym doświadczeniem w praktyce szpitalnej i poradnictwie ambulatoryjnym w Lublinie. Autor i współautor wielu publikacji naukowych, a także wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która już podczas studiów odbyła liczne staże międzynarodowe oraz brała udział w wielu konferencjach naukowych. Pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie na Oddziale Ginekologii, czyli wyspecjalizowanym ośrodku III stopnia referencyjności zajmującym się skomplikowanymi przypadkami ginekologicznymi i położniczymi. Ponadto jest wykładowcą Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi. W 2019 otrzymała stopień doktora nauk medycznych z wyróżnieniem na podstawie cyklu prac pt. „Zastosowanie technik endowaskularnych w położnictwie i ginekologii”. Autor i współautor wielu publikacji w renomowanych czasopismach oraz doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach w Lublinie, a także w całej Polsce czy zagranicą. Latami zdobywała doświadczenie zarówno w praktyce szpitalnej, jak i w poradnictwie ambulatoryjnym.

W naszej poradni Ginekologii w Lublinie dr Stępniak wykonuje pełen zakres badań USG oraz drobne ambulatoryjne zabiegi ginekologiczne oraz prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane. Wykonuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Umów wizytę

Umów wizytę

Umów wizytę
Umów wizytę
Nie zwlekaj i umów już dziś wizytę w Centrum Medycznym Północna 5.

Bez kolejek,
bez czekania
Kontakt z CM5

Kontakt z CM5

Zalecenia zdrowotne
Kontakt z CM5
Sprawdź ofertę świadczeń w Centrum Medycznym Północna 5.

Zapraszamy do kontaktu